nav dotConference Map spacer gif nav dotCompetitions spacer gif nav dotCompetitors spacer gif nav dot gifSeasonspacer gif  
AKA Logo

Results of AKA 2011 Southeast Event

Last updated on 06/13/2011 4:28:41 PM (PDT)

Mid-Atlantic Sport Kite Championships : 04/30/2011 to 05/01/2011


Experienced Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Brian Bishop Southeast
2 Jackie Maciel Northeast
3 James Sturdy Southeast
4 Doug Hood Southeast
5 Jesse Kapsten Northeast
6 Laura Stonestreet Southeast
7 William Smoot Southeast

Experienced Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jesse Kapsten Northeast
2 Doug Hood Southeast
3 Jackie Maciel Northeast
4 William Smoot Southeast
5 James Sturdy Southeast
6 Brian Bishop Southeast

Experienced Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Ian Willoughby Northeast
2 William Sturdy Southeast
3 Cath Shook Southeast
4 Marc Conklin Southeast
5 Laura Berg Northeast

Experienced Multiline Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 William Sturdy Southeast
2 Cath Shook Southeast
3 Laura Berg Northeast
4 Marc Conklin Southeast

Experienced Pairs Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crepitas Et Incendo Southeast
2 Wing Nuts Southeast
3 Dueling Sabers Southeast

Experienced Pairs Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Wing Nuts Southeast
2 Crepitas Et Incendo Southeast
3 Dueling Sabers Southeast

Experienced Team Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crash N Burn Southeast
2 Team Wing Nuts Southeast

Experienced Team Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crash N Burn Southeast
2 Team Wing Nuts Southeast

Masters Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 William Sturdy Southeast
2 Marc Conklin Southeast
3 Richard Mervine Southeast
4 Douglas Coates Northeast
5 Doug Charleville Southeast
6 Lisa Willoughby Northeast

Masters Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 William Sturdy Southeast
2 Richard Mervine Southeast
3 Marc Conklin Southeast
4 Doug Charleville Southeast
5 Lisa Willoughby Northeast
6 Douglas Coates Northeast

Masters Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Dennis Smith Northeast
2 Karl Berg Northeast
3 Lisa Willoughby Northeast
4 Kurtis Jones Northeast
5 Douglas Coates Northeast
6 David Ashworth Southeast
7 Jesse Kapsten Northeast

Masters Multiline Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Karl Berg Northeast
2 Douglas Coates Northeast
3 Dennis Smith Northeast
4 David Ashworth Southeast
5 Jesse Kapsten Northeast

Masters Pairs Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Skywalkers Northeast

Novice Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Ian Willoughby Northeast
2 Marko Siladin Southeast

Novice Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Stuart McCullough Southeast
2 Marko Siladin Southeast
3 Ian Willoughby Northeast

Open Individual Outdoor Unlimited
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jackie Maciel Northeast
2 Charles Stonestreet Southeast

Open Pairs Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Parkway South Northeast
2 Damn Yankee Quad Northeast

Open Pairs Multiline Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Damn Yankee Quad Northeast

Open Team Train
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Heaven Help Us Northeast


Questions or corrections should be sent to .

Copyright © 2019 The American Kitefliers Association. All rights reserved.